0
0
0
s2sdefault

Veseproblémáid, esetleg veseköved van? Akkor tanácsos átvizsgálni a kapcsolataidat, mert a vesebajok erre utal(hat)nak. Igaz, nem a mai orvostudomány, hanem a klasszikus bölcselet szerint. Az ógörög nyelvben a szeretet/szerelem kifejezése és a kapcsolatok háromféle formája érdekes egybeesést mutat:

veseproblemaA tüdők (philia)-a barátságot, a herék/petefészek (erosz) – a testi szerelmet, a vesék (agapé)- a szellemi, lelki egyesülést, egybeolvadást jelentik.
Mint minden páros szerv, a vese is a partnerkapcsolatok, a kapcsolatteremtés milyenségére utalnak. Betegségei esetén, érdemes ezeket felülvizsgálni vajon vannak-e gondjaink az egyesüléssel, az egybeolvadással!?

Ez akár úgy is megmutatkozhat, hogy bizonyos történéseket képtelenek vagyunk elfogadni, mély sajnálattal csüngünk a múlton, vagy éppen olyan dolgokon, amelyeket tudatosan igyekszünk elhárítani.

Talán voltál már úgy, hogy megcsaltad, félrevezetted a partneredet. A lebukástól való (de minden más félelem) megterheli a vesét, hiszen elég szűkös helyen kell a dolgokat “megtisztítania”.

A vese szűrő szerepe nem csak élettanilag fontos, hanem lelki szempontból is: el kell döntenie, mi a káros, és mi a hasznos a szervezetünk számára.
Ha veseköved van, akkor lehetséges, hogy “megsűrűsödtek” a partnerkapcsolataid. A test ezt úgy jelzi, hogy azokat az anyagokat, amelyeket el kéne távolítania(húgysav, kálcium-foszfát, és kalcium-oxalát), éppen koncentrálja és kikristályosodott formában tárolja.

A férfiaknál például sokkal gyakoribb probléma, ők ugyanis nehezebben teremtik meg a harmóniát az életükben. A nők viszont gyakrabban szenvednek az epekő bajoktól, mert náluk az agresszió kifejezése a nehezebb.
Azt javasolják az orvosok, hogy igyunk sokat, hiszen élettani szempontbók felgyorsítjuk a vese működését, stimuláljuk azt. Ez szellemi téren viszont kapcsolataink ápolására szólít fel. Szinte “törvényszerű”, hogy ahol társas életet élünk, iszunk is.

Iszunk a bulikon, táncolás közben, ünnepélyeken. Iszunk egymás egészégére, pertut iszunk, köszöntünk, megtesszük ezt örömünkben, bánatunkban, s ha valaki ebből kihúzza magát, azonnal elrontja “játékunkat”. Az ivás tehát a kapcsolatteremtés szándékának kimutatása, ugyanakkor pótcselekvés is, arra a vigasztaló esetre, ha a kapcsolat mégse jönne létre.

Akinek “vándorveséje” van, az valószínű, hogy kissé labilis a hovatartozását illetően, míg akinek zsugorveséje van, képtelen megoldani partnerkapcsolatait, számára a művese jelenti az állandó és egyetlen megbízható partnert. Ha megfigyeljük a vesebántalmak kezelési módjait, azonnal megvilágosodik, mire is van szükség partnerkapcsolatainkban is: oldott légkör, meleg, lazítás, de a folyadékfogyasztás segít, hogy a dolgok természetes folyását újra elindítsuk.

A lelki okok mellett, természetesen egészségügyi felderítő munkára is szükség van, ezért feltétlenül fordulj orvoshoz! Ám öngyógyítással is a bajok végére járhatsz, ha felülvizsgálod párkapcsolati gondjaidat, és nem a véletlenekre bízod, hogy azok megoldódjanak…