Üres a kosarad

 +36 (70) 3979068 

0
0
0
s2sdefault

Botox (botulinum toxin) egy olyan fehérje, melyet injekciós technikával a bőr alá juttatnak szakemberek, azon izmokhoz, amelyek a mimikai ráncok kialakulásáért felelősek.

KOLLAGENEnnek hatására az ideg-izom közötti ingerületátvitel szinte megszűnik, az izomműködés gyengül, csaknem lebénul, és a ránc elsimul.

Előnye, a szinte azonnali eredmény, hiszen a kezelést követő néhány napban, már örülhetünk kisimult, feszes arcbőrünknek. További előnye, hogy jóval kevesebb sebészeti beavatkozást igényel, mint a ráncfelvarrás, nem kell számolnunk komoly mellékhatásokkal, a kezelés esetleges nyomai pedig néhány nap alatt eltűnnek.

Hátránya, amit mindenképpen meg kell említeni, a mindössze néhány hónapra szóló, rövidtávú hatás. A kezelés tehát nem ér véget az első beavatkozásnál, aki erre az eljárásra szánja el magát, annak folyamatosan időt, és nem utolsó sorban sok pénzt kell áldoznia, az elért hatás tartós fenntartására. További hátránya, hogy mint minden rendszeresen használt szerhez, a botoxhoz is hozzá szokhat a szervezetünk, így sok esetben, már csak a dózis emelésével érhetjük el, ugyanazt a hatást.

Bár a botox alapvetően olcsóbb, mint mondjuk egy komplett arcplasztika, az állandóan ismételt kezelések jelentős kiadást jelenthetnek. Na és érdemes felidézni a bulvármagazinok kedvelt témáját, a túlbotoxolt sztárok szinte már természetellenes arckifejezését, az izmok túlzott lebénítása ugyanis sok esetben ellenkező hatást ér el.
A botox tehát adott esetben indokolt és gyors módja lehet a fiatal, sima bőr visszanyerésének, mielőtt azonban belevágunk a kezelésbe, a nyilvánvaló pozitívumok mellett mindenképpen gondoljuk át az ezzel járó nehézségeket is, és alaposan megfontolva hozzunk végleges döntést.

Most nézzük, mi a helyzet a természetesen úton bevitt kollagénnel?

Mindent elkövetünk fiatalságunk megőrzéséért, a táplálkozástól a legígéretesebb kencék megvásárlásáig, azonban sokan nem tudják, hogy a leghatásosabb fegyver a ráncok, és a fáradt test ellen a kollagén.
A testünk olyan, mint egy folyton újraépülő ház. A sejtek folyamatosan kicserélődnek, megújulnak egész életünk során. A szervezetünk pedig abból tud csak építkezni, ami rendelkezésére áll.
Bőrünk őre a kollagén, mely a leggyakoribb fehérje, az emberi szervezetben. Bőrünk 75%-a kollagénből épül fel. Termelődése 25 éves korunk után folyamatosan csökken, 40 korunkra elvész a szervezet kollagén állományának kb. 30 %-a, 50 éves korunkra pedig már a 60 %-a.
Az öregedési folyamatok fő oka a kollagén hiány. Termelődésének csökkenésével, a bőr kevesebb vizet képes elraktározni, és megjelennek az első ráncok, melyek korunk előrehaladtával egyre jobban mélyülnek.

Vannak olyan tényezők, melyek gyorsítják az öregedési folyamatot, és az úgyis folyamatosan csökkenő kollagén mennyiségét. Ilyenek a túlzott alkoholfogyasztás, a dohányzás, a túlzott napozás, az autoimmun betegségek.

Mi hát akkor megoldás?

A kollagén termelődés csökkenésének folyamata nem állítható meg véglegesen, de vannak lehetőségek, melyekkel lassíthatjuk. A belsőleg fogyasztott kollagén nagyban segíti a bőr, és a szövetek megújulását, és az öregedési folyamatok lelassulását.

Fogyaszthatunk állati termékeket, és gyümölcsöket pl. sajtot, tojást, hal- és baromfihúst, szedret, málnát, áfonyát.

Továbbá vannak táplálék kiegészítők erre a célra, melyek mellé fontos C-vitamin bevitele, és vannak olyan élelmiszerek melyek úgy lettek kifejlesztve, hogy már összetevőiben tartalmazzák a kollagén beépüléséhez nélkülözhetetlen C-vitamint, pl. homoktövis formában.

­